Léčivé bahno z Mar Menor

Léčebné účinky bahna z Mar Menor jsou známé už od starověku. Číňané bahno používají několik století na obklady, záněty a otekliny, ale znalost léčivého bahna najdeme i v jiných kulturách. V Indii léčí bahnem revmatické potíže a bahno doporučoval i Hipocrates, jeden z otců orientální medicíny. V 16. století sesbíral Paracelso všechny známé léčebné praktiky s bahnem a kromě jiného napsal: "bahno pomáhá přijímat tělu důležité minerály, jako je kalcium, magnésium, křemík, železo, kalium..."

Jedinečné klimatické podmínky u Mar Menor s vysokým množstvím slunečních hodin v roce a hodně slaná voda (až o 3,4,% více soli než ve Středozemním moři) se pozitivně odráží v usazeninách Mar Menor. Takovým velmi známým ložiskem bahna je třeba La Puntica, Jelenní ostrov, Lo Pagan.

Poslední analýza bahna, provedená univerzitou v Murcii, potvrdila vysoký obsah kalcia, magnézia, kalia, fluóru. Sulfáty jsou vyšší než se čekalo, PH je mezi 7,12 - 8,45, ionická koncentrace je střední. Také další prvky, jako bróm a jód jsou ve vyšších koncentracích než ve vedlejším Středozemním moři.

Použití bahna

Poprvé doporučujeme nanést bahno rukou na max. 1 hodinu na jedno místo na těle a pokud nezaznamenáte žádnou alergickou reakci, můžete aplikovat libovolně na všechna postižená místa. Čím déle, tím lépe. Největšího efektu docílíte, když se budete zdržovat na slunci. Bahno se potom smývá mořskou vodou.

Apartment se nachází na prvním kilometru La Manga. Přístup k nákupnímu centru a k moři je 6 minut chúdze. Apartment je s jednou ložnicí, americká kuchyň, ložnice a koupelna. Vybavění: klimatizace, pračka, lednička, satelit a španělská televize. Kapacita 2 až 3 osoby.
Od roku 2021 je nově k dispozici také jednolůžkový apartmán s jednou ložnicí situovaný v přízemí objektu s nájezdem vhodným pro vozíčkáře a osoby se sníženou pohyblivostí.

Kontaktní E-Mail